Bármennyire is körültekintően és tűpontosan szervez meg az ifjú pár, vagy egy felkért szolgáltató egy esküvőt, bizony elő tudnak fordulni vicces és nem is kicsit bosszantó pillanatok.
Nem kapott az esküvőre meghívást mégis a legtöbb ceremónián ott van… Mi az?
Az esküvői malőr.
Remek találós kérdés is lehetne belőle. Ott helyben azért – valljuk csak be- nem tűnik annyira viccesnek és mókásnak. A humor része majd akkor ölt testet benne, ha az idő megszépítette, erre pedig várni kell pár évet :D.
Ezek a bosszús pillanatok beárnyékolhatják a felhőtlen jókedvet, de érdemes szem előtt tartani, hogy a tipikus esküvői bakik kivédhetőek.
Tudod mit rejt az esküvői elsősegély csomag?
Mit értünk tipikus esküvői malőr alatt?
Azt az apró melléfogást, szervezési bonyodalmat az esküvőkön, ami megnehezíti a ceremónia menetét és azonnali döntést, vagy legalább korrigálást igényel a szervezőtől vagy a menyasszonytól (különleges esetben az ifjú pár mindkét tagjától).
Apró hibák már az esküvő előtt is jelzik, hogy a komplikáció beélesedett. Ilyen egy elsietett ruhapróba, egy összevissza, vagy pont, hogy spontán meghozott döntés az esküvő kapcsán, amit már 10 perc múlva meggondolnánk.
Akiknek volt esküvője egészen biztosan meg tudják erősíteni, hogy ennek az eseménynek a megszervezése nem egy ad-hoc feladat, amit spontán döntésekkel el lehetne intézni.
Itt bizony minden apró (és néha lényegtelennek tűnő) részletet alaposan végig kell gondolni, már csak abból a szempontból, hogy kell-e az a párnak, avagy nem.
Csokorba szedtük azokat a tipikus hibákat egy esküvő kapcsán, amiket biztosan el akar kerülni a legtöbb menyasszony.
Nagy Napot megelőző malőrök
-
Elsietett ruhapróba:
Szerencsére már egyre kevesebb menyasszony ront be egy-egy esküvői ruhaszalonba eljegyzésének másnapján, hogy neki bizony esküvői ruha kell.
Fontos tudni, hogy esküvő előtt 5-6 hónappal célszerű elkezdeni a menyasszonyi ruha keresést.
Az a menyasszony, aki túl korán indul esküvői ruha beszerzésre belefuthat abba, hogy az esküvő közeledtével meggondolja magát. Esetleg menetközben megváltozott az ízlése és inkább egy másik stílusú vagy fazonú ruhában pompázna a ceremónián.
-
Nem megfelelő ruha esete:
Nem csak „tankönyvi” példa és nem csak népi hiedelem, hogy vannak menyasszonyok, akik a menyegzőjükön feszengenek. Szinte egyfolytában igazgatják a ruhát és nem azért, mert zavarban vannak hanem mert az a ruha túl szűk, vagy pont, hogy túl bő.
Idegtépő érzés, amikor a ruha kényelmetlen és itt-ott szúr, egy ráadásul fontos eseményen. Az a mosoly mely ilyen körülmények előterében húzódik bizony nem éppen a felhőtlen boldogságról árulkodik.
-
Elhibázott lépés:
A megfelelő ruha kardinális kérdés egy esküvőn, viszont az ideális ruhához ideális cipő is dukál. A ruhát többször is fel kell próbálnia a menyasszonynak mielőtt élesben debütál az esküvőn, miért ne tenné ezt a hozzá tartozó cipővel is?
Bosszantóan sokszor marad ki a cipőnek a „betörése” a nagy nap előtt, és ez rengeteg menyasszonynak sajgó lábakat okoz.
Még II. Erzsébet királynő is betöri a cipőjét hordás előtt. Az persze részletkérdés, hogy nem a királynő sétálgat benne fel és alá, hanem az asszisztense.
A legrosszabbkor felbukkanó esküvői malőr okai:
-
Az időzítés fontossága!
Na itt kell a tökéletes egyensúlyra törekedni a legjobban.
Az egyik véglet, amikor szabadjára van engedve minden és a „majd csak lesz valahogy” elv érvényesül, míg a másik oldalon ott tanyázik a katonás rend, ahol minden másodperc be van osztva, mert nincs lazsálás. Egyik se jó!
Nem sok ember van a Földön, aki kifejezetten rajong a felesleges várakozással eltöltött időnek. Ők azok, akik imádnak a postán sorba állni és különös bizsergés fogja el őket, ha a boltban a leghosszabb sorba állhatnak be.
Viccet félretéve! Nem kell minden apró levegővételt betervezni, de azért legyen tisztában a vendégsereg, hogy mi után mi következik.
Az indokolatlanul nagy szüneteket nem tolerálják jól az emberek, pláne az éhes emberek a vacsora asztal körül.
Legyen egy saját ritmusa az esküvőnek, amikor a felszolgálók tudják, hogy cserélhetik a tányérokat, amikor a DJ tudja mikor kell szalon (lágy, kellemes) zenét játszani, amikor a fotós tudja, hogy most ne fotózza a nagyit, amíg a levest kanalazza.
-
Legyen meg mindennek a maga ideje!
Az esküvője napján senki nem akar kapkodni, és rohanni. Pláne nem az időhiány miatt.
Az esküvő reggelén sminkkel és a frizura elkészítésével kezdődik a teendők listája, de legyen rá elég idő (minimum 3 óra legyen erre rászánva), hogy a fotós a készülődést is meg tudja örökíteni kapkodás nélkül.
-
A segítőket is vendégeld meg – fotós, felszolgálók, szakács,
Kedvesség mindenek felett!
Minden szolgáltatónak ki kell fizetni a bérezését, ez természetes dolog. Viszont ők is emberek és elfáradnak, éhesek lesznek, megszomjaznak a nap során. Ugyan nem elvárás, csak jófejség, hogy biztosítva van nekik is a lehetőség, hogy visszatöltsék energiájukat.
Ez egy aprócska gesztus, ami borzasztóan sokat számít a nap folyamán az együttműködésben, sőt még segítséget is kaphatunk egy-egy esküvői malőr kivédésében tőlük. Érdemes tehát a menü tervezésnél a „személyzetet” is belekalkulálni.
-
Itt nincs helye ajándéknak!
Legyen egy dedikált helye az esküvőn azoknak a gratulációs ajándékoknak, amit az ifjú házaspár kapott. Ne az asztalok alatt vagy a sarokban várják, hogy kinyissák őket.
Bármilyen malőrt is kell kicselezned a lényeg, hogy érezd magad kényelmesen és komfortosan az esküvődön. Hidd el a vőlegény és a násznép is azt akarja, hogy önmagad legyél!