Míg a menyasszony álmai esküvőjét szervezi leendő férjével, belecsúszhatnak olyan hibákba, amiket sok vendég utál egy esküvőn, erről lesz ma szó.
Kezdjük máris egy nagy “élet” igazsággal: mindenkinek lehetetlen megfelelni, és bizony a legtöbb ünnepségen előfordulnak olyan pillanatok, amikért nem rajonganak túlzottan a vendégek.
Természetesen ennek az eseménynek a menyasszonyról és a vőlegényről kell szólnia és úgy, ahogy azt ők megálmodták. Ez kettejük nagy pillanata, amikor összefonódik életük, és innentől kezdve közösen vezet útjuk, jóban és rosszban egymás mellett.
Viszont azt is tudjuk, hogy sok menyasszony álmatlanul forgolódik, mert meg akar felelni, ha nem is mindenkinek, de „legalább” a legtöbb résztvevőnek. Egy olyan felejthetetlen buliban akar mulatni barátaival és ismerőseivel a Nagy Napon, ami örömet csal a legtöbbük arcára.
Lássuk mik azok a pillanatok, amiket a legtöbb vendég utál egy esküvőn!
Amikor a menyasszony akár egyedül, akár profi segítséggel, de egy gondolatmenetet követ, ami azért néha tud elég kusza is lenni.
Ez a bonyolultság nem mindig nyerő a násznép körében, pláne, ha a faék egyszerű szervezéshez vannak hozzászokva és most ülésrend lesz, meg feszes menetrend, amit követni kell, nehogy csúszás legyen.
Hogyan is tudja a menyasszony „túl gondolni” az esküvőt?
Azzal, hogy minden egyes percet megtervez előre annyira megtölti programokkal a napot, hogy levegőt venni sem lesz ideje a násznépnek.
Az igaz, hogy kellenek hagyományőrző momentumok, viszont mindegyik nem feltétlenül kell oda, érdemes szelektálni.
Korábban összeszedtük az idei év népszerű esküvői hagyományait, csekkold Te is!
Az emberek túlnyomó többsége gyűlöl várni!
Ha sorban állnak a postán, ha fizetni akarnak a boltban egy idő után elpattan a cérna és sokan türelmetlenek lesznek. Nincs ez máshogy az esküvőkön sem!
Ha “mindig mindenre órákat” kell várni (pl.: gratulációk átadásához, koccintásokhoz), akkor nem lesz a násznép hangulata felhőtlen, és néha ennek hangot is fognak adni, noha nem feltétlenül az ifjú párnak csak úgy „magunk között szólva”.
A várakozás kritikus időszaka, amikor éhes a násznép, vagy két fogás között telik el majdnem egy óra.
Tipp: érdemes egyeztetni a felszolgálókkal és a konyhásokkal, hogy erre fokozottan ügyeljenek.
Ide szorosan kapcsolódik a következő bökkenő…
Nincs elég étel, ital és a tortából sem jut mindenkinek
Vannak olyan elképzelések, hogy „nem jól lakni/berúgni megy oda a násznép”, ennek ellenére elég sok étel-ital fogy egy-egy esküvőn.
Érdemes előre kalkulálni és már a menü tervezésnél (ami jóval az esküvő előtt van!) arra is gondolni, hogy bizony lesz olyan a vendégek között, aki repetázik majd.
Azt pedig, hogy pont az esküvői tortából nem jut valakinek, az enyhén szólva is rendkívül kellemetlen szitut eredményezhet!
Rengeteg vendég utál egy esküvőn fázni (vagy épp megfőni)
Kardinális kérdés, hogy nyáron a rekkenő hőségben ne folyjon patakokban senkiről a veríték, de megfagyasztani sem kell a lakodalmasokat!
Az arany középutat kell megtalálni, így a klíma 25 fokra állítása már egy közelítő opció lehet.
Rettentően unalmas és semmitmondó beszédek hosszú sora
Lehet azon diskurálni, hogy illik-e felszólalni egy esküvőn avagy sem, de mégis fontosabb, hogy mennyi időt adunk egy-egy felszólalónak. Azt nem tudjuk beleszámolni, hogy néhány vagy a legtöbb vendég szeretne anekdotázni, viszont azt jelezhetjük, hogy max. 5 percben tegyék meg (egyesével) ezt. Így nem fog kornyadozni a násznép az unalomtól.
Ami a vacsora után történik…
Az esküvőn résztvevő rokonság igen változatos zenei ízlésű lehet, így érdemes vagy a legtöbbüknek kedvezni, vagy kizárólag az ifjú pár ízlését figyelembe venni a playlist összeállítása közben.
A végére pedig a fekete leves maradt!
Az esküvők egyik „bevételi forrása” a nászajándékok mellett a menyasszonytánc, ahol a násznép tagjai jól megtáncoltatják a menyasszonyt egy-egy jelképes összegért cserébe. Ezzel nincs is semmi baj, hiszen ez nagyon régi hagyomány, viszont azzal már lehetnek fenntartások, hogy biztosan órák hosszat kell ezt tenni?
A menyasszony nem bír több órát egyfolytában táncolni, és a táncoltató közönség kígyózó sorokban álldogálása pont az, amit egy vendég utál egy esküvőn.
Összességében tehát elmondható, hogy elégedetlenkedni szinte bármitől lehet, a végén mégis csak az számít, hogy az ifjú házaspár mennyire érezte magát klasszul az esküvőjén. Egy jól megszervezett elegendő rugalmasságot engedő esemény, a legtöbb vendég számára örömteli lehet, sőt a tőlük kapott dicséreteket is bezsebelheti az újdonsült házaspár.